Pierwsza pomoc

Opieka nocna i świąteczna

Adresy oraz numery telefonów podmiotów udzielających świadczeń po godzinie 18 oraz w dni ustawowo wolne od pracy znajdują się w tabeli poniżej.

Z opieki medycznej w nocy i święta można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-8:00 oraz soboty,niedziele i święta przez całą dobę.

Dla Pacjenta, którego stan zdrowia uległ pogorszeniu i wymaga przyjazdu lekarza rodzinnego, jak również pielęgniarki środowiskowo rodzinnej do domu chorego. W ciągu dnia zamawiamy wizytę w swojej przychodni. Czas oczekiwania na konsultacje lekarską wynosi do 4 godzin. W stanach zagrożenia życia,utraty przytomności,złamań, wypadków komunikacyjnych należy wezwać Pogotowie pod nr 999 lub 112

Wizytę pielęgniarki na wykonanie zabiegu proszę zgłaszać w NZOZ ,,Brzeźno" do piątku, do godziny 15-stej.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu ( TPK )

Narodowy Funduszu Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Dzwoniąc pod bezpłatny numer TPK – 800 137 200 – otrzymasz niezbędną pomoc medyczną poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych, w weekendy oraz święta.

Telefony od pacjentów odbierane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 8.00 rano kolejnego dnia, czyli po godzinach pracy poradni POZ. Platforma działa również całodobowo w sobotę, niedzielę i święta.

Teleplatforma nie zastępuje świadczeń udzielanych przez nocną i świąteczną opiekę zdrowotną, której zadania pozostają bez zmian. TPK działa na podobnych zasadach do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, z tą różnicą, że porady udzielane są przez telefon.

Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące. Porady udzielane są w kilku językach